Vyhledávání

Celý intranet Aktuální oblast


Centrum akademického psaní KSJ

Kalendář akcí

Dnes < 2019 >  < únor > 
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

 

Přihlášky je možno zaslat na e-mail: zahradkova@langdpt.cas.cz

Termín pro odevzdání přihlášek: 26. 1. 2018

Zahájení výuky ve druhém semestru: 12. 2. 2018
 

 

NABÍDKA
1) PREZENČNÍ KURZY  

 

 • Angličtina

Kurzy na všech úrovních pokročilosti jsou zaměřené na získání jazykových znalostí a rozvoj řečových dovedností s cílem umět použít jazyk v každodenních situacích.
Úroveň kurzu: začátečníci - C1
Jak často: 1x týdně

 

 • Němčina

Kurzy na různých úrovních pokročilosti jsou zaměřené na získání a zdokonalení jazykových znalostí a na rozvoj komunikačních dovedností v obecné konverzaci.
Úroveň kurzu: začátečníci - C1
Jak často: 1x týdně

  

 • Čeština pro každodenní komunikaci / Czech for foreigners: communicative approach

This course is aimed at learners of Czech language who need to improve their orientation in Czech language environment and to improve Czech for everyday communication. The methodology is based on communicative approach and on developing language skills, especially speaking and listening. The course is taught by a Czech teacher who speaks English and can explain some points in English. The Czech textbooks have English, German and Russian versions, and in addition, A1-A2 levels will be newly available in Polish, Ukrainian and Spanish versions.
Úroveň kurzu: začátečníci - C1 (course level: beginners - C2)
Jak často: 1x týdně (how often: once or twice a week)

 


2) ONLINE KURZY

   

   

  Academic Writing: Sessions 1, 2 & 3

  Jedná se o tři na sebe navazující semestrální kurzy (AW: Session 1, AW: Session 2, AW: Session 3), v nichž se výuka odehrává na internetové platformě Moodle v kombinaci s příležitostnými setkáními s instruktorem. Posluchači se v kurzu seznamují se základními konvencemi odborného psaní ve svém oboru (i obecně) a píší o vlastních výzkumných tématech.  Na každý úkol dostávají zpětnou vazbu, na jejímž základě stěžejní texty dále upravují. V průběhu kurzu se také seznamují se stylistickými principy, které vedou ke srozumitelnějšímu a čtivějšímu vyjadřování v anglickém písemném projevu.

   

  Prezenční výuka:  1-3 prezenční/individuální setkání v průběhu každého cyklu

  Časová náročnost: cca 4-6 hodin týdně (doma u svého počítače)

  Počet týdnů výuky: 3x15 (15 týdnů v každém semestru)

  Vstupní úroveň: min. B2+ (nutno prokázat certifikátem nebo složit vstupní test)

  Úroveň kurzu: B2-C2

  Termín konání: od 26. 2. 2018

   

   

  Write Your Research Article

  Jednosemestrální pracovní skupina Write Your Research Article je určena posluchačům s pokročilou znalostí angličtiny, kteří potřebují napsat odborný článek v angličtině a uvítají systematickou práci podle daného časového harmonogramu. Kurz nabízí na e-learningové platformě Moodle každodenní aktivity (5 dní v týdnu) , které posluchače průběžně povedou k napsání celého článku. Posluchači, kteří mají zájem o zpětnou vazbu si mohou připlatit 1000,-Kč za konzultační balíček v rozsahu 6 hodin instruktorova času (v tomto balíčku jsou zahrnuty 2 osobní setkání s instruktorem). Předpokladem pro účast ve skupině je posluchačova potřeba pracovat na konkrétním textu a jeho odhodlání zavázat se k pravidelné, téměř každodenní práci na svém textu.

   

  Aktivity online v Moodlu 5x týdně po dobu 15 týdnů

  Vstupní úroveň: B2

  Úroveň kurzu: B2-C2

  Termín konání: od 26. 2. 2018

   

   

   

  Writing CVs, Cover Letters, and E-mails

  Tento kurz psaní v anglickém jazyce je určen pro posluchače, kteří potřebují napsat strukturovaný životopis s průvodním nebo motivačním dopisem a chtějí si zároveň zdokonalit své dovednosti v běžné psané komunikaci, zejména v psaní e-mailů. Kurz trvá 15 týdnů a probíhá převážně online, v prostředí e-learningové platformy Moodle, ale obsahuje i několik osobních setkání s instruktory.

   

  Prezenční výuka: 2-3 setkání během kurzu

  Vstupní úroveň: min. B1-B2

  Úroveň kurzu: B2-C2

  Termín konání: od 26. 2. 2018

   

   

  Focus on Writing

  Tento jednosemestrální kurz je určen posluchačům na úrovni B1, kteří mají problémy s gramatikou a slovní zásobou a potřebují se zdokonalit v psaní typu cambridgeských zkoušek. Na internetové platformě se seznámí s různými žánry, rozšíří si slovní zásobu a pravidelně budou posílat úkoly ke zpětné vazbě. Kurz je vhodným doplňkem k přípravným zkouškovým kurzům FCE a případným předstupněm kurzů Academic Writing.

   

  Prezenční výuka: úvodní hodina + individuální konzultace během kurzu

  Vstupní úroveň: B1

  Úroveň kurzu: B2

  Termín konání: 12. 2. 2018 – 22. 6. 2018

   

   

   

   

  Real English         

  Jednosemestrální kurz Real English je určen posluchačům, kteří si chtějí ponořením se do autentické angličtiny zdokonalit poslech a rozšířit slovní zásobu. Studenti jsou vystaveni přízvukům různých rodilých mluvčích a formou diskuzních fór a interaktivních úkolů mají možnost si zlepšovat běžnou komunikaci v angličtině. Kurz je pojat zábavnou formou: pro studenty jsou připraveny rozhovory se zajímavými osobnostmi z nejrůznějších oblastí, dokumenty, přednášky a filmové ukázky. Vše probíhá po internetu a jednou měsíčně mají studenti možnost procvičení probraného materiálu s rodilým mluvčím přes Skype. Studentům stačí chuť obklopit se angličtinou a počítač s připojením k internetu, sluchátka a mikrofon. Real English má dvě úrovně pokročilosti. Kurz pro středně pokročilé může být vhodným doplňkem prezenční výuky pro slabší studenty, kteří si chtějí zlepšit poslech a plynulost v angličtině, pokročilá úroveň je alternativou pokročilých kurzů nebo doplňkem k přípravě ke zkoušce.

   

  Prezenční výuka: 2 hodiny (první a poslední týden)

  Vstupní úroveň: B1-B2

  Úroveň kurzu: B2-C1

  Termín konání: 12. 2. 2018 – 22. 6. 2018 


   


  3) CENTRUM AKADEMICKÉHO PSANÍ

   

  PÍŠETE A PŘEDNÁŠÍTE V ANGLIČTINĚ?
  CHCETE SE ZDOKONALIT?
  MÁTE ZÁJEM O ZPĚTNOU VAZBU?
  ZAPIŠTE SE DO NAŠICH ONLINE KURZŮ (viz Blended learning)
  PŘIJĎTE NA KONZULTACI S KONKRÉTNÍM TEXTEM ČI PREZENTACÍ

   

   

  Konzultace jsou určené pro kohokoli, kdo má zájem o individuální zpětnou vazbu ke konkrétnímu textu či prezentaci v angličtině. Na konzultaci můžete přijít s hotovým textem, ale i s prázdným papírem, kdy teprve začínáte zpracovávat nějaké téma a potřebujete překonat "tvůrčí krizi". Jsme připraveni pomoci v jakékoli fázi psaní, s jakýmkoli textem, ať už se jedná o odborný článek, abstrakt, žádost o grant, disertační práci, ale i třeba e-mail, motivační dopis nebo životopis. Naší filozofií je vést klienty při psaní cizojazyčného textu k samostatnosti. Nenabízíme editační služby, ale zpětnou vazbu ve formě individuální výuky, která vám umožní text zlepšovat. Na konzultaci se seznámíte s novými strategiemi psaní, revidování textu a rozpoznávání a opravování vlastních chyb.

   

  NOVINKA !!! Konzultace CAP jsou poskytovány také přímo v Brně.
  Kontakt: Mgr. Jan Kletvík, e-mail: Jan.Kletvik@seznam.cz.

   

  Bližší informace o Centru získáte na webových stránkách: http://cap.avcr.cz